Kauno apygardos teismas, gavęs verslininkų skundą, pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė konkursą. Tarptautinis elektroninis viešojo pirkimo konkursas buvo paskelbtas kovo mėnesį, o liepą pratęstas, dalyvių paraiškų buvo laukiama iki šio penktadienio.

„Matydama, kad neatitinka konkurso sąlygų ir siekdama, kad jos būtų pakeistos, viena įmonė jas apskundė teismui. Teismo sprendimas gali būti įvairus – nuo ieškinio atmetimo iki nurodymo skelbti naują konkursą. Dabar sėdime sukandę dantis, turime laukti sprendimo, nors mus taip pat spaudžia europinės paramos skyrimo terminai“, – „Verslo žinių“ portalui sakė Vytautas Vyzas, konkursą paskelbusios VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ l. e. direktoriaus pareigas.

Pasak p. Vyzo, šio stambaus ir sudėtingo projekto konkurso sąlygas ruošė konsultantai, jos buvo suderintos su Aplinkos projektų valdymo agentūra, tačiau vis tiek užkliuvo verslininkams.

ES lėšomis finansuojamų dviejų centrų statybas buvo numatoma pradėti kitų metų pavasarį, tačiau šis terminas dėl stringančio konkurso gali nusikelti. Iš gyventojų surenkamų buitinių atliekų rūšiavimo įmonės bus statomos Kaune, Palemono rajone, ir Kėdainių rajone, Zabieliškyje.

Į naujus atliekų rūšiavimo centrus bus vežamos buitinės atliekos, kurios iki šiol nerūšiuotos iškart patenka į sąvartynus. Naujuose centruose bus atskiriamos antrinės žaliavos ir bioskaidžios atliekos, o likusios šiukšlės pateks į sąvartynus.

Antrinės žaliavos bus vežamos perdirbti, o dėl biologiškai skaidžių medžiagų panaudojimo galimybių ir jų apdorojimo pobūdžio diskutuojama su energetikais.

Šaltinis: vz.lt