Siekdama sušvelninti galvos skausmą dėl viešųjų pirkimų perkančiosioms organizacijoms UAB „Opic Baltija” kartu su UAB „Eurokonsultacijos” sukūrė viešųjų pirkimų išmaniąją sistemą „VIPIS”. „Nuolat susiduriama kai dalis perkančiųjų organizacijų (PO) daro nepiktybines klaidas, o jas lemia įstatymų, specifikos neišmanymas, žmogiškasis faktorius ar papraščiausiai etatų trūkumas”, – teigia sistemos kūrėjai.

Smulkiose PO pirkimų funkcijas atlieka direktoriaus pavaduotojai ūkio reikalams, ūkvedžiai, mokytojai net logopedai ar muzikos ir fizinio lavinimo mokytojai. Už 950 Lt per metus siūloma sistema leis PO lengvai rasti pirkimo kodus, pasirinkti tinkamą pirkimo būdą, planuoti pirkimus, jų biudžetą ir kt. Kol kas „VIPIS” sprendimu naudojasi apie 20 organizacijų, daugiausia – mokyklos.

Tačiau Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) siūlo neišradinėti dviračio ir naudotis įstatymų numatytomis galimybėmis. Viena perkančioji organizacija gali įpareigoti kitą PO atlikti pirkimą, o „kalbant apie viešuosius pirkimus vykdančių darbuotojų kompetenciją, įstatyme nurodoma, kad vadovas į viešųjų pirkimų komisiją skiria kompetetingus asmenis. Jei skiria nekompetetingus, tai – jau vadovo kompetencijos klausimas”, – teigia Žydrūnas Plytnikas, VPT direktorius.

VZ.lt