Premjero Andriaus Kubiliaus suburta darbo grupė pateikė siūlymų kaip iš valstybė įstaigų išguiti nelegalius lobistus ir sustiprinti valdininkų imunitetą, kad šie taptų atsparesni interesų vilionėms.

Darbo grupės siūlymai praeitą savaitę pristatyti Vyriaybės nariams. Premjero nuomone, viešieji pirkimai, teisėkūra, viešasis administravimas – sritys, kuriose dirbantys politikai ir valstybės tarnautojai susiduria su didžiausiu suinteresuotų žmonių spaudimu.

Gairės, kaip turėtų būti reguliuojami tokie ryšiai ir kaip tokiais atvejais turėtų elgtis valdininkai, parengtos. Be kita ko, jomis siekiama sustiprinti saugiklius viešųjų pirkimų srityje ir skirstant Europos Sąjungos lėšas.

Siūlomas priemones „Lietuvos žinioms” trumpai pakomentavo ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis. Tai – papildomų susitikimų deklaravimas, stenografavimas, garso įrašų darymas, ypač viešųjų pirkimų srityje. išskirtinis dėmesys teisės aktams, kuriuos inicijuoja privačių interesų turinčios organizacijos. ” Turi būti aiškiai nurodoma, kas yra tikrasis teisės aktų iniciatorius, kad būtų išguitas nešvarus lobizmas” – dėstė kancleris.

Pasak darbo grupės vadovo Ministro pirmininko tarnybos teisės skyriaus vedėjo Rimvydo Pilybaičio viešųjų pirkimų srityje bus įvesta naujovių, užkertančių kelią derinti pirkimų sąlygas su suinteresuotais asmenimis.

„Lietuvos žinios”