Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atlikusi Ministro pirmininko tarnybos (MPT) organizuoto tarnybinių kelionių konkurso patikrinimą konstatavo, kad sutartis su viešojo pirkimo laimėtoju yra niekinė ir turi būti nutraukta. VPT nurodo keletą šio sprendimo priežaščių.

Pirmiausia, tarnybos nuomone, MPT suformulavo ribojančias konkurenciją viešojo pirkimo sąlygas. Antra, VPT stebina premjero tarnybos kainos vertinimo kriterijus. „Pirkimo dokumentuose nustatytas pasiūlymų vertinimo kriterijus – kelionių aptarnavimo įkainis – yra neobjektyvus ir netinkamas, kadangi tiekėjai, konkuruodami tarpusavyje bei siekdami būti pripažintais laimėtojais, teiktų mažiausius galimus – 0,01 Lt aptarnavimo įkainius” – rašoma VPT išvadose.

Tokius kelionių aptarnavimo įkainius pateikė penkios iš šešių bendrovių dalyvavusių konkurse. Laimėtoju pasirinkta „Vestekspress’. Šiuo atveju laimėtoju pripažintas tiekėjas ankščiausiai pateikęs pasiūlymą.

Viešųjų pirkimų tarnyba konstatuoja, kad surengdama tokias kelionių organizatorių lenktynes, o ne ieškodama geriausio kainos ir kokybės santykio Ministro pirmininko tarnyba pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus, kuriais nustatyta, kad pirkimų lėšos turi būti naudojamos racionaliai.