Generalinė prokuratūra pranešė, jog iš Krašto apsaugos ministerijos gautą medžiagą, susijusią su Vytauto Didžiojo Karo muziejaus ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) sudarytos paslaugų pirkimo sutarties vykdymu, perdavė papildomai ištirti Specialiųjų tyrimų tarnybai.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius pranešė, jog KAM medžiaga buvo gauta birželio 26 dieną.
„Esant nepakankamai duomenų, medžiaga perduota papildomai ištirti STT. Tai padarius prokurorai priims sprendimą, ar pradėti ikiteisminį tyrimą”, – BNS pirmadienį sakė prokuratūros atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.
Tyrimą dėl minėtos sutarties vykdymo atliko krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės šių metų balandžio 24 dieną sudaryta komisija.
„Komisija nustatė, kad 2007 metų spalio 29 dieną Karo muziejaus ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) sudaryta viešojo pirkimo sutartis dėl Karo muziejaus ekspozicijos projektavimo paslaugų pirkimo buvo vykdoma netinkamai, nes atsiskaitant su VDA 2007 metų gruodį, sutartis dar nebuvo pilnai įvykdyta. Karo muziejus VDA sumokėjo 287 tūkst. litų”, – sakoma birželio pabaigoje išplatintame ministerijos pranešime.
R.Juknevičienė BNS tuomet teigė, jog šių metų kovą atlikus pakartotinį Karo muziejaus auditą buvo nustatyta pažeidimų – muziejaus sutartyje su VDA buvo numatyta, kad už beveik 300 tūkst. litų bus atlikti ekspozicijų koncepcijos, salių eskizų, ekspozicijų montažinių brėžinių, grafinio dizaino projekto, interaktyvaus įrenginio projekto darbai. Tačiau visus šiuos darbus atliko patys muziejaus darbuotojai.
„Kitaip sakant – pinigai sumokėti, o kai kurie numatyti darbai nebuvo atlikti”, – sakė R.Juknevičienė.
Paklausta, kodėl 2007 metų pažeidimai išaiškėjo tik dabar, ministrė nurodė, jog 2009 atliktas planinis Karo muziejaus auditas nenustatė jokių pažeidimų.
„Tuo metu dar nebuvo pasikeitusi Audito tarnybos vadovybė. 2011 metais pasikeitus šios tarnybos vadovybei buvo atliktas naujas auditas ir jo metu išaiškėjo rimtų dalykų. Be to, yra pasikeitusi ir Karo muziejaus vadovybė, tai dabar aiškinamės kruopščiai visą situaciją, taip pat ir tai – kodėl anksčiau tie pažeidimai nebuvo pastebėti”, – sakė R.Juknevičienė.
Komisijos išvadoje taip pat teigiama, kad dėl netinkamo sutarties vykdymo valstybė galėjo patirti turtinę žalą, o asmenų, atsakingų už sutarties vykdymo kontrolę, veiksmuose gali būti piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo požymių.
Šaltinis: BNS