Lietuvos mokslo atstovai ketvirtadienį apsilankę pas premjerą A.Butkevičių teigė, kad mokslinei veiklai šalyje trukdo pernelyg smulkmeniškos viešųjų pirkimų procedūros ir administraciniai reikalavimai.

Pasak Lietuvos mokslų akademijos nario, fiziko Artūro Žukausko, Vyriausybės vadovui buvo įteiktas 262 Lietuvos mokslo premijų laureatų pasirašytas kreipimasis „dėl grėsmių valstybei, kurias kelia perdėtas mokslinių tyrimų, inovacinės veiklos formalizavimas ir nepakeliama našta mokslininkams, kurią kuria perdėtos administravimo priemonės“.

„Mes aptarėme dvi svarbiausias problemas. Viena iš jų tai viešųjų pirkimų problema, kuri iki šimto kartų sulėtina procedūras mokslo institucijose lyginant su mūsų kolegomis kitose Europos Sąjungos šalyse ir praktiškai paverčia niekais didžiules investicijas, kurios yra nukreiptos į mokslo, technologijų ir inovacijų plėtrą mūsų šalyje“, – po susitikimo žurnalistams sakė A.Žukauskas.

„Antra didžiulė problema yra perdėtas administravimas, smulkmeniškas mokslinės veiklos planavimas, kuris yra nesuderinamas su kūrybinės veiklos administravimo pasauline praktika. Mokslui yra būdinga didelė neapibrėžtis, mokslas yra pagal savo prigimtį neapibrėžtas ir nenuspėjamas, ir šitie dalykai, šiuolaikinės vadybos jau įsisavinti kitose šalyse, Lietuvoje yra visiškai ignoruojami“, – kalbėjo mokslininkas.

Pasak jo, Lietuvos mokslininkai „deda milžiniškas viltis, kad po daugelio metų, kelių Vyriausybių veikimo galų gale atsiras proveržis šitų problemų sprendime“.

A.Butkevičius po susitikimo sakė, kad LR Ūkio ministerija Vyriausybei netrukus turi pateikti naują Viešųjų pirkimų įstatymo projektą.

„Mes jau antradienį aptarėme, kad sulaukus Viešųjų pirkimų įstatymo projekto Vyriausybėje pravesime tam tikrą pokalbį, dialogą pakviesdami mokslininkus, kultūros ir meno darbuotojus, kurie irgi yra išreiškę labai daug pastabų dėl šiuo metu galiojančio Viešųjų pirkimų įstatymo kai kurių nuostatų“, – teigė jis.

Šaltinis: BNS