Mokesčių inspektoriai nuo šiol privalomai tikrins kiekvieną valdininką, kuris pažeis viešųjų pirkimų procedūras reglamentuojančius įstatymus. Galimai neskaidrių konkursų vykdytojai nedelsiant bus tikrinami dėl jų turto atitikties pajamoms. Mokesčių inspekcijos dėmesio sulauks ir įtartinus konkursus laimėjusios įmonės.

Tokias permainas leidžia trečiadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sudaryta bendradarbiavimo sutartis.

„Nuo šiol VPT Mokesčių inspekciją informuos apie įtartinus ir rizikingus viešuosius pirkimus, prekių/paslaugų tiekėjus bei teiks duomenis apie perkančiųjų institucijų/organizacijų viešųjų pirkimų komisijų narius, kuriems buvo taikyta administracinė atsakomybė dėl viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimų. VMI, gavusi informaciją iš VPT vertins rizikingus viešųjų pirkimų „laimėtojus“ bei kontroliuos jų mokestinę drausmę. Komisijų nariai, kuriems buvo taikyta atsakomybė dėl viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimų, sulauks Mokesčių inspekcijos patikrinimų, kurių metu bus įvertinta, ar jų turtas įsigytas iš legaliai gautų pajamų“, – teigiama trečiadienį VMI išplatintame pranešime.

VMI vadovo Modesto Kaseliausko teigimu, toks bendradarbiavimas leis „dar tiksliau nustatyti mokestinės drausmės nesilaikančias bendroves, o papildoma informacija apie prasižengusius komisijų narius padės identifikuoti neteisėtai praturtėjusius asmenis“.

Savo ruožtu, VMI taip pat teiks informaciją VPT. Mokesčių inspektoriai privalės VPT pranešti apie pastebėtus galimus viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos pažeidimo atvejus, kurių vertinimas priskirtinas VPT kompetencijai.

„Bendromis jėgomis su Mokesčių inspekcija sieksime, kad viešieji pirkimai nebūtų valstybės tarnautojų neteisėto praturtėjimo ar papildomo uždarbio šaltiniu, o kiekvienas valstybės viešiesiems pirkimams skiriamas litas būtų išleistas atsakingai, teisėtai ir skaidriai“, – pranešime cituojamas VPT direktorius Žydrūnas Plytnikas.

Šaltinis: delfi.lt